História, symboly, minerály...

Triskelion - najstarší symbol alebo ako pomôcť milovanej Zemi

Najznámejší keltský symbol, ktorý stručne môže znamenať pokrok človeka. Grécky význam termínu Triskelion značí "tri -nohy", pretože pripomína tri bežiace nohy.
Triskelion (alebo Triskel, Triquetra) má dve hlavné zložky symboliky.

1. Zložka:
Keď pozorujeme tento symbol, vidíme spojenie s pohybom. Všetky tri vetvy (nohy, výčnelky, uhly), sú umiestnené takým spôsobom, že keď sa symbol zobrazí z akéhokoľvek uhlu, akoby bol v neustálom pohybe vpred.
Predstavuje tak základné zložky energií:
akcie, cykly, pokrok, revolúcia, súťaž, pohyb vpred

2. Zložka:
Tri výstupky (nohy, uholníky, konáre atď.) majú významný symbolický význam. Môžu byť rôzne interpretované v závislosti na dobe, regióne, kultúre, mytológii a pod.:
Duch, myseľ, telo
Otec, Syn, Duch Svätý
Matka, otec, dieťa
Minulosť, prítomnosť, budúcnosť
Sila, Intelekt, Láska
Stvoriteľ, Ničiteľ, Udržiavateľ
Vytvorenie, Uchovanie, Ničenie

Kombinácia týchto dvoch zložiek (pohyb a trojica atribútov) nás vedú k záveru, že tento keltský symbol môže predstavovať tri keltské svety:

Iný svet - svet, kde žijú duchovia, bohovia a bohyne
Svet smrteľníkov - svet, kde žijeme my, spoločne s rastlinami a zvieratami
Nebeský svet - kde žijú neviditeľné energie, ako sily slnka, mesiaca, vetra a vody

Číslo tri

Číslo tri malo pre Keltov veľký význam. V Ceasarových zápisoch sa dozvedáme, že druidi učili svojich žiakov vo veršoch o troch vetvách - triádach. Mali bohyne a bohov s troma hlavami, ako bohyňa úrody Matrona je vždy predstavovaná triádami, a tiež Morrigan.

Keltský symbol Triskelion pomenovali alchymisti Tajný oheň. Bol archetypálnym symbolom veľkej moci a bol zobrazovaný v celom keltskom svete.

Číslo tri v sebe zastupuje silné energie fáz Mesiaca (Nov, Spln, Dorastajúci, Cúvajúci), pričom lunárne bytosti v skorej európskej ezoterike a alchýmii bývajú zobrazované s tromi nohami.


Lunárny vplyv v zmysle Triskelionu mu pridávajú ďalšie významy:

tajomstvo, ženstvo, intuícia, podvedomie, duchovno, osvietenie, skryté túžby, citlivosť, vnímanie...

Triskelion má teda viac významov, ako "nôh". Je pestrý a rôznorodý, má hĺbku osobného rastu, ľudského rozvoja a duchovnej expanzie. Je to staroveký symbol s rôznymi verziami, ktorý bol nájdený v mnohých kultúrach po celom svete. V predkresťanských dobách sa spájal s trojitou bohyňou (Panna, Matka, Babica) a bol nájdený v iluminovaných rukopisoch. Aj Kelti verili, že najdôležitejšie veci v živote sú: zrodenie, smrť a znovuzrodenie - telo, myseľ, duch - či minulosť, prítomnosť, budúcnosť. Predstavuje teda súvislý pohyb času. Preto sa nazýva aj Špirála Života.

Každá špirála sa otáča v rovnakom smere, predstavujúc tak rovnováhu, harmóniu a kontinuálny pohyb, tok života a Zemi v jej ročných obdobiach a cykloch.
Najznámejšie zobrazenie pochádza z Newgrange (Írsko), ktorý sa datuje až 2500 p.n.l. Symbol je vyrezaný do skaly pri hlavnom vchode, ako aj vo vnútri komory.

Triskelion z niektorých kovov (meď, zlato, striebro) zhromažďuje a šíri frekvencie, ktoré rezonujú a tým neutralizuje škodlivé energie, vyrovnáva Yin a Yang v takmer akomkoľvek prostredí. Dokáže nastaviť bioelektrický a biomagnetický tok energie založený na matematike a posvätnej geometrii, umiestnený v okolí vody, vytvára energetické víry, ktoré upravujú molekulárnu štruktúru vody a zvyšuje vibračné frekvencie vody ( umiestnite triskelion na nádoby), chráni vodu od elektromagnetických polí, posilňuje rast rastlín, a tiež očisťuje kryštály.

Podľa Brenda Schnosa, bol duch vody v dávnych vodách nazývaný ako "Heddeka" a predstavoval ho práve triskelion:

"Ako celok, tri viery dohromady predstavujú Heddeka . Jeden kruh predstavuje milovanú Zem, jeden kruh centrálne slnko a jeden kruh Vás, ako tvorcu. Tento symbol pochádza z čias Atlantídy. Vodný živel Heddeka bola na tejto zemi od doby prvých ľudí. Prostredníctvom tohto symbolu voda zvyšuje vibrácie, čo je prínosné pre človeka, zvieratá a rastliny...Noste tento symbol na svojom tele, tak prichádza do styku aj s elementom Vody, čím môžete pomôcť vyčistiť vodu z Vašej milovanej krajiny. Heddeka je tu pre Vás. Tento prvok bol zabudnutý v priebehu času, ale teraz sa vracia..."


Liečivá energia minerálov

Každý krištáľ , každý drahokam obsahuje unikátne a mocné energie, ktoré zlepšujú a liečia naše životy v mnohých ohľadoch. Môžu zmierniť našu bolesť, či už psychickú, alebo fyzickú a rozvíjajú naše duchovno. Dávajú nám silu, sebavedomie, prinášajú lásku, prosperitu a priateľstvo. Ich využitie je pestré a nekonečné. Odrazom ich účinných prírodných vibrácii na všetko živé je ich používanie počas celej histórie ľudstva, ako amulety a talizmany, tinktúry z niektorých kameňov určené na liečenie, a tiež v mágii, ktorá je mocná svojou prirodzenosťou. A sú tu s nami dodnes.....

Liečivé a magické vlastnosti

Priťahuje Vás niektorý z nich? Možno sa dozviete prečo...

Achát modrý - "talizman šťastia"

Receptívny kameň, spojený s elementom Vody.

Kľúčové slová: ochrana, sila, harmónia

Čakra : 5. - krčná

Obzvlášť vhodný ako ochrana pre deti, hovorí sa o ňom, že ich ochráni pred pádom. Študujúcim posilní tvorivosť a intelekt. Všeobecne podporuje manželstvo a vernosť. Talizman umelcov. Je kameňom prinášajúcim odvahu a silu, zlepšuje sebavedomie, zvyšuje energiu vtedy, keď ju potrebujeme. Uzemňuje závistlivé emócie, odstraňuje úzkosť a stres. Očisťuje auru a pozitívne vplýva na všetky čakry. Posilňuje telo a spojenie so zemou, pomocník pri channnelingu. Umožňuje slobodné vyjadrovanie myšlienok a pocitov. Neutralizuje hnev. Tento kameň pomáha dosahovať vysokých duchovných miest vďaka trpezlivosti a mieru. Robí nás viac tolerantnými.

Liečenie: nespavosť, problémy s kožou, liečba krku, štítna žľaza, zlomeniny, artritída, zníženie horúčky, bolesti žalúdka

Účel v mágii: sila, odvaha, láska, liečenie, ochrana, spojený s božstvom Asklépios

Numerológia: číslo 7

Planéta : Merkúr

Najsilnejší účinok: Mesiac v Panne alebo v Blížencoch

Čistíme ho pod tečúcou vodou, alebo na hematitových kamienkoch, nabíjame na slnečnom a mesačnom svite, alebo na krištáľovej drúze.


Achát machový - "magnet nádeje"

Receptívny kameň a patrí elementu Zeme.

Kľúčové slová: nové začiatky, nádej, optimizmus

Čakra: 4. - srdcová

Machový achát vyžaruje pozitívnu energiu, prináša nádej a optimizmus do života, zvyšuje sebavedomie a sebadôveru. Je to kamienok nových začiatkov, dokáže uvoľniť hlboké obavy a bloky, ktoré by nás mohli držať stále späť. Podporuje pocity expanzie, slobody a priestoru, ako keď sa človek vyberie na prechádzku lesom. Predstavuje stabilitu, vytrvalosť a uzemnenie. Výborný pomocník pri skúškach, pohovoroch, ale aj pri pôrode. Priťahuje prosperitu a harmóniu. Je silne spojený s prírodou a otvorí vám oči ku kráse, ktorá je vôkol. Machový achát je vhodný pre mužov i pre ženy, pomáha vyvážiť mužské aj ženské energie kedykoľvek, keď sa stávajú extrémne. Machový achát je úžasný amulet pre záhradníkov, starobylé tradície hovoria, že umiestnené acháty vo vašej záhrade prinesú nádherné kvety a bohatú úrodu. Takže nezabudnite pridať tieto kamienky do svojho zoznamu! Nosenie vo forme prívesku, náramku, či pri sebe pôsobí aj ako magnet na nachádzanie nových priateľov a vraj vie nájsť aj "poklad".

Liečenie: zotavenie po chorobe, alebo po úraze, posilnenie imunity, pôsobí protizápalovo, znižuje opuchy lymfatických uzlín, zmierňuje príznaky chrípky, prechladnutia, znižuje teplotu, zmierňuje citovú traumu, zmierňuje únavu a lieči problémy s krkom a chrbtom

Účel v mágii: meditácia a zvýšenie energie pre svoje zámery, osobné ciele, využíva sa na pričarovanie šťastia, bohatstva a dlhovekosti

Numerológia: spojený s číslom 7

Planéta: Merkúr

Najsilnejší účinok : Mesiac v Panne alebo v Blížencoch

Čistíme ho vodou, vybíjame na hematite, nabíjame na horskom krištáli, alebo na slniečku (1 h)


Adulár - mesačný kameň - "kameň priania"

Kamienok s vysokou receptívnou energiou, patriaci elementu Vody.

Kľúčové slová: jasnozrivosť, intuícia, ochrana, láska, mier

Čakra: sakrálna - 2. a tretie oko - 6.

Adulár je magickým ženským kameňom a prináša dar nádeje, vízie, jasnovidectva, astrálneho cestovania, mágie a predstavuje veľkú Matku Zem. Zlepšuje pamäť ohľadne snov. Prinavracia emocionálnu rovnováhu, zvyšuje intuíciu a vyrovnanosť. Učí rozlišovať a absorbovať v záležitosti "chcem" a "je potrebné". Hoci je spojený s ženskou jemnou energiou a mesačným cyklom, je spojencom aj pre mužov, ktorým pomôže odblokovať tie pocity, ktoré si boja priznať, alebo vedome ich prežiť a uviesť ich pod kontrolu a rovnováhy medzi srdcom a mysľou, aby mohli efektívne fungovať. Nosením prívesku z mesačného kamienka si prinesiete novú lásku do vášho života. Zavesené na veterných zvonkohrách v záhrade, alebo zakopané v zemi, začne záhrada prekvitať. Podporuje šťastie, nádej a duchovný rozhľad. Pestuje a povzbudzuje materskú lásku. Je skvelý ochranca na cestách, v minulosti ho nosili námorníci a cestovatelia, posilní schopnosť zmeniť miesto, preto je vhodný aj pri sťahovaní. Prináša vám všetkým, čo je potrebné.

Liečenie: odporúča sa pri lymfatickej poruche a pri štítnej žľaze, nosí sa na retiazke, alebo prikladá na príslušné miesta, má pozitívne účinky na hormóny v organizme, proti neplodnosti a tiež v klimaktériu, podporuje tvorbu materského mliečka, je vhodný pri poruchách rastu, nenosiť ho počas splnu a počas menštruácie.

Účel v mágii: veštenie, pritiahnutie lásky, zvyšovanie intuície, zvýšenie vnútornej sily, udržanie mladistvého vzhľadu, ochrana, spojený s bohyňou Dianou, Seléné a Isis

Numerológia: vibruje s číslom 4

Planéta: Mesiac

Najsilnejší účinok: Mesiac v Rakovi alebo vo vašom znamení

Čistíme ho pod tečúcou vodou alebo v miske s vodou, spolu s krištáľom a nabíjame na ametystovej drúze, alebo najlepšie na mesačnom svetle, najlepšie počas Splnu, alebo pri dorastajúcom Mesiaci. Nesmie sa čistiť ultrazvukom a nemá rád čistiace prostriedky s fluórom.


Akvamarín - "kameň jasnovidcov"

Elementom tohto kameňa je Voda.

Kľúčové slová: komunikácia, odvaha, vnútorná sloboda, čistá myseľ

Čakra: krčná - 5.

Tento kameň vie zdokonaliť vaše komunikačné zručnosti, dodá silu, aby sme prevzali zodpovednosť sami za seba a pomáha na ceste k vysnením cieľom. Rozháňa depresívne myšlienky a upokojuje myseľ. Je duchovným sprievodcom a amuletom pred búrkou, ktorý ochráni aj v nebezpečenstve. V miske na stole vám prinesie do vášho domova harmóniu a odoženie nepriateľov. Keďže je hlboko spojený s oceánom a podľa legiend vraj pochádza z truhlice morskej panny, veky bol považovaný za kameň šťastia. Je výborný na dovolenku a výlety, kde si môžete nájsť čas na meditáciu práve s akvamarínom. Dostane vás do kontaktu s prírodnými duchmi všetkých vôd. Prináša kreativitu a poznanie. Nezabudnite teda obdariť svojich blízkych akvamarínom, zaistíte im dobré zdravie, posilníte odvahu, ochránite ich pred nebezpečenstvom a navodíte harmonický pocit vnútornej slobody. A prináša šťastie v láske......

Liečenie: predovšetkým pri ochoreniach dýchacích ciest, pri kožných alergiách a sennej nádche, prikladať ich na krk alebo nosiť na retiazke, pre zmiernenie alergií piť akvamarínovú vodu, pomáha aj unaveným očiam

Účel v mágii: očistné rituály, zvýšenie psychických síl, ochrana, komunikácia, je spojený s morskými bohyňami, Amfitrité, Afrodité, Venušou

Numerológia: vibruje s číslom 1

Planéta: Merkúr

Najsilnejší účinok: Mesiac v Rakovi alebo v Rybách

Očistiť akvamarín je najlepšie v modrej nádobe s vodou a morskou soľou počas mesačného svitu. Na slniečku by vybledol. Nabíjame na krištáľovej drúze, alebo priamo počas noci, kým naň dopadá svetlo mesiaca.


Ametyst - "kameň transformácie"

Kamienok s receptívnou energiou a s vysokými duchovnými vibráciami patriaci elementu Voda.

Kľúčové slová: liečenie, pochopenie, upokojenie

Čakra: 5. - krčná, 6. - tretie oko a 7. - korunná

Ametyst prejasní myseľ, podporí intuíciu, inteligenciu a rozhodnosť. Súčasne pomáha kreativite a má upokojujúce účinky. Harmonizuje vzťahy a priťahuje úprimnosť. Zároveň je meditačným kameňom, ktorý posúva duchovné hranice a navodzuje liečivé vibrácie. Je utešovateľom pozostalých, necháva nás prijať smrť ako súčasť života a pochopiť ju. Prináša pokojné a občas aj veštecké sny, vyjasňuje videnie a pomáha pri veštení budúcnosti. Nosený ako prívesok, v nás zaháňa pocit viny a sebaklamu a chráni nás pri cestovaní. Je vhodné ho mať na stole pri počítači, pretože obmedzuje rádioaktívne žiarenie a pôsobí tiež proti jedom. Je tiež kameňom zamilovaných a lásky. Milenci si navzájom vymieňali ametysty na znak vernosti. Muž, ktorý si hľadá ženu by mal nosiť prívesok, ktorý pritiahne milujúcu ženu. Chráni pred čarami a zlou mágiou.

Liečenie: proti nespavosti dať kameň pod vankúš, mierni bolesti hlavy a dokonca aj migrénu, proti stresu, pri neurózach, halucináciách, na zníženie krvného tlaku, pitie ametystovej vody posilňuje činnosť pankreasu, ak si chcete vyrobiť liečivý krém na akné a proti podráždeniam kože, stačí vložiť ametyst priamo do nádobky s krémom, pigmentové škvrny stačí potierať naslineným kameňom a to isté platí aj pre vriedky, voda vyrobená z ametystu je výborná na kúpanie, umývanie tváre, pri zápale hrdla, mandlí, pri opuchoch

Účel v mágii: sny, liečenie, okultizmus, mier, láska, ochrana, šťastie, nosí sa počas rozjímania alebo je súčasťou oltárov, chráni tarotové karty alebo runy pred negatívnymi energiami a zvyšuje ich vlastné energie, na prinesenie úspechu a prosperity, ametyst je spojený s božstvom Bakchaus, Dionýsos, Diana

Numerológia: vibrácie s číslom 3

Planéta: Jupiter a Neptún

Najsilnejší účinok: Mesiac v Strelcovi alebo Rybách

Ametyst čistíme pod tečúcou vlažnou vodou a nabíjame v tieni počas dňa, alebo na mesačnom svite. Na slnku stráca farbu.

Avanturín - "liečiteľ srdca, mysle a duše"

Silný kameň na zmiernenie stresu patriaci elementom Vzduch a Zem.

Kľúčové slová: šťastie, liečenie, peniaze

Čakry: 4. - srdečná

Zelený avanturín je prepojený s prírodou a tieto vibrácie prenáša aj na človeka, je to univerzálny liečivý kameň proti úzkostiam, emočnej nepohode, strachu a nerovnováhe. Rozpúšťa bloky v srdcovej čakre, pričom pôsobí aj ako ochranný štít proti "energetickým upírom". Avanturín dokáže negatívne pocity rozložiť. Vďaka svojim vlastnostiam bol stáročia uznávaný mystikmi, šamanmi a liečiteľmi. Prívesok alebo náramok z avanturínu by sa mal nosiť po celý deň a večer pred zaspávaním je vynikajúcim meditačným pomocníkom. Bude liečiť vaše duševné neduhy a dodávať vám radostnú energiu. Je tiež známy ako kameň dobrodružstva, bohatstva a prináša šťastie do hazardných hier. Je ako stvorený pre podnikateľov a samostatne zárobkovo činných, ktorí majú priekopníckeho ducha. Pomáha robiť rozhodnutia. Stimuluje a zlepšuje vodcovské schopnosti a pomáha inštinktom. Avanturín premieňa sen na skutočnosť.

Liečenie: povzbudzuje činnosť čriev, látkovú výmenu tukov, znižuje cholesterol v krvi a predchádza artérioskleróze, mierni nervovo a stresovo podmienené kožné choroby, vyrážky, alergie, je dobrý na úpal, na padanie vlasov a proti lupinám, avanturínová voda je dobrá aj na unavené oči, stačí vložiť kamienok na noc do pohára s vodou

Účel v mágii: peniaze, liečenie, šťastie, priateľstvo

Numerológia: vibruje s číslami 1 a 4

Planéta: Merkúr

Najsilnejší účinok: Mesiac v Panne alebo v Blížencoch

Avanturín sa čistí pod tečúcou vlažnou vodou a má rád nabíjanie aj na mesačnom svetle aj na raňajšom slniečku.

Angelit - "kameň od anjelov"

Receptívny kameň liečivej energie spojený s elementom Vzduchu a Vody.

Kľúčové slová : harmónia, múdrosť a rovnováha

Čakra: krčná, tretie oko a korunná čakra

Tento fantastický kameň v nádhernej modrej farbe, ktorý občas vytvára na svojom povrchu biele inklúzie, škvrnky v podobe anjelských krídiel je pomerne nedávno objavený a je novým mostíkom k uzdraveniu sveta. Je to kameň liečiteľ. Vytvára komunikačné kanály pre vyšší tok liečivej energie, ktoré sú k nám postúpené. Otvára meridiány v tele a je možné cez neho kontaktovať duchovných sprievodcov. Pomáha pochopiť a nájsť pravý súcit, novú silu a pravdu. Vyvažuje fyzické telo s éterickým, upokojuje a osviežuje. Pomáha pri komunikácii, sebavyjadrení. Upokojuje hyperaktivitu, vyvracia hnev a obnovuje spojenie s univerzom. Zvýši vaše vnímanie a telepatické schopnosti. Pomáha hovoriť pravdu a nájsť silu odpustenia. Ako účinný amulet od neviditeľných, ktorí nás obklopujú vo vyšších rovinách, nás naplní láskou, podporou , pokojom a naladí na energie, ktoré nám cez angelit vysielajú, aby nám pomohli.

Pozn.: Nájdený bol pred 25 rokmi a je to pevná bledomodrá forma síranu vápenatého alebo "anhydrátu", čo je sadra, ktorá stratila vodu a skryštalizovala do pevnej podoby.

Liečenie: štítna žľaza, obnova ciev, pľúc, zmierni zápaly v oblasti krku, celkovo regeneruje a omladzuje, je dobrý pri bolestiach hlavy

Účel v mágii: astrálne cestovanie, komunikácia s anjelmi, živočíšnymi sprievodcami, telepatia, lucidné snenie, liečenie, láska, ochrana

Numerológia: vibruje s číslom 1 a 9

Planéta: Neptún

Očistíme ho pod tečúcou vodou. Je citlivý na pobyt vo vode a na príliš veľa slniečka. Nemá rád chemikálie a nesmie sa čistiť ultrazvukom. Nabíja sa krátko na slniečku, alebo počas mesačného svitu. Tiež na selenite alebo ho položíme na krištáľovú drúzu.

Apatit - "kameň sebapoznania"

Apatit má inšpiratívne vlastnosti a patrí elementu Vzduch.

Kľúčové slová: jasnovidectvo, komunikácia, intelekt

Čakra: krčná čakra a tretie oko

Kameň s obrovským darom stimulovať vízie a duševné sily. Pomáha pri astrálnom cestovaní , vyriešiť karmické otázky a dovolí nahliadať do minulých životov. Otvára duchovné brány a ako vzácny kľúč by mal mať miesto pri každom, kto pracuje s tarotom, kyvadlom, runami alebo inými divinačnými prostriedkami. Uľahčuje komunikáciu v akejkoľvek forme. Zvyšuje kreativitu a intelekt, naopak na druhej strane dokáže potlačiť apatiu, smútok a emočnú nestabilitu. Je vhodný pre hyperaktívne a autistické deti. Má vysoké vibrácie na koncentráciu a preto pomôže pri učení, ako aj pri meditácií. Stimuluje myšlienky a nápady a vedie nás k bezpodmienečnej láske a harmónii. V svojej jedinečnosti nás učí rozoznať pravdu o sebe, je ako "zrkadlo duše", ktoré pomáha vidieť seba tak, ako v skutočnosti som. Vyskytuje sa v rôznych farbách, od čírej, vzácne i žltej, cez zelenomodrú, modrú až hnedú.

Liečenie: posilňuje svalové tkanivo a stavbu kostí, podporuje zdravý chrup a pomáha pri obranyschopnosti organizmu, je tiež nápomocný pri koktavosti , rozvíja jemnú motoriku, je užitočný pri krivici a pri snahe schudnúť, pretože potláča chuť do jedla a zvyšuje bazálny metabolizmus, bojuje proti vírusom

Účel v mágii: stimuluje tretie oko, je vhodný pri veštení budúcnosti a pri nahliadnutí do minulých životov, pomáha pri komunikácii s duchovným svetom , v kombinácii s inými drahými kameňmi pomáha dosahovať lepšie výsledky v danom účele

Numerológia: vibruje s číslom 9

Planéta: Jupiter

Vzhľadom k tomu, že apatit je mäkký a krehký drahý kameň, vyžaduje dobrú starostlivosť. Čistíme ho mierne teplou vodou, nemá rad prudké zmeny tepla a nabíjať sa môže na slniečku.

Citrín - "kameň úspechu"

Tento kamienok má projektívnu energiu, prináša šťastie, radosť a optimizmus do života a patrí elementu Oheň.

Kľúčové slová: hojnosť, úspech, bohatstvo, harmónia

Čakra: solar plexus a tiež sakrálna

Je to jeden z dvoch minerálov na planéte, ktorý nehromadí negatívnu energiu, ale ju rozptyľuje a premieňa. Neobsahuje žiadnu negativitu. Dodáva silu, energiu a podporuje teplo, pohodlie. Pomáha vo veciach každodenného života, otvára myseľ novým myšlienkam. Očisťuje auru a vyčistí srdce. Rozptýli hnev, depresie, pochybnosti, pomáha prekonávať emocionálne traumy a pomáha pri pravopise. Svoje očistné a harmonické vibrácie prenáša aj na nositeľa, ako aj na prostredie, v ktorom sa pohybuje. Podporuje duchovný vývoj a je užitočný pri meditácií, a tiež proti nočným morám. Pomôže pri rozhodovaní.

Liečenie: Citrín povzbudzuje látkovú výmenu, podporuje činnosť žalúdka, čriev a sleziny a odstraňuje zažívacie ťažkosti. Zlepšuje funkciu slinivky, ľadvín, močového mechúra a lieči infekcie. Regeneruje tkanivá, močový systém, imunitu a je dobrý pri odstraňovaní toxínov z tela. Pomáha pri zbavovaní sa závislostí. Uvádza celkové zdravie do rovnováhy.

Účel v mágii: udržuje energie čisté a priame, preto je vhodný proti nočným morám, v ochrannej mágii rôzneho účelu ("Pokojná myseľ, teraz buď v kľude, zameraj sa na to, čo teraz bude!") V dávnych dobách bol citrín považovaný za ochranný kameň proti hadiemu jedu a zlým myšlienkam. Pomáha pri získavaní bohatstva a jeho udržaní.

Numerológia: vibruje s číslom 6

Planéta: Slnko

Najsilnejší účinok: Mesiac v Levovi alebo Slnko vo všetkých znameniach

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame krátko na slniečku.

Celestín - "kameň vibrujúci energiou"

Tento receptívny kamienok je spájaný s elementom Voda.

Kľúčové slová: energia, komunikácia, sny

Čakra: krčná - 5.

Celestit je veľmi populárny komunikačný kameň s anjelskými a ďalšími duchovnými sprievodcami. Otvára komunikačný kanál a učí nás, že každý je súčasťou Božieho plánu a poháňa na miesto, kde sa máme nachádzať. Nastavuje myseľ na vyššie frekvencie a pozdvihuje náladu. Pomáha zapamätať si sny a prináša kreatívne nápady. Vytvára výrečnosť a podporuje súcit. Odstraňuje napätie a stres z fyzickej formy.

Liečenie: uvoľňuje stuhnuté svalstvo a rýchlejšie zaceľuje jazvy, zbavuje stiesnenosti, podporuje optimizmus, detoxikuje a zlepšuje trávenie ( vo forme elixíru), znižuje únavu a je známy ako užitočný pri prevencii pred ochoreniami vyvolanými stresom, zlepšuje sluch a zrak a zmierňuje bolesti v krku

Účel v mágii: komunikácia s anjelmi, astrálne cestovanie, sny

Numerológia: vibruje s číslom 2

Planéta: Venuša a Neptún

Očisťuje sa pod tečúcou vodou a nabíja sa krátko na slniečku. Je možné ho čistiť aj v miske s hematitom tak, aby jeho hroty ukazovali k oblohe.


Ametrín - "žiarivý pokoj"

Tento kamienok spájajúci v sebe ženskú i mužskú energiu, patriaci elementu Oheň, kombinuje v sebe aj kreatívnu energiu Vzduchu. Je stelesnenou kombináciou energií.

Kľúčové slová: pokoj, ochrana, očista

Čakry: solar plexus, tretie oko a korunná čakra

Ametrín so svojimi excelentnými kvalitami, spájajúcimi v sebe duchovnú silu ametystu a žiarivú energiu citrínu, rozvíja schopnosť konať na základe duchovného vedenia a hlavne získať toto spojenie. Prvok citrínu v ametríne vstupuje do hry vyrovnaním stredu a otvára tretie oko. Pomôže mať jasné a rozhodné kroky v súlade s vôľou. Jeho energia stimuluje a objasňuje, odstraňuje blokády. Je vhodný pre nerozhodných ľudí, čo sa boja konať. Prekoná strach z neúspechu a uzemní. Ametrín zosúladí myseľ a pomáha pri učení a sústredení. Je vynikajúci pri meditácií . Jeho vibračný vzorec zlepší mozgové procesy a pomôže v duševnom úsilí. Chráni pred psychickým útokom, prináša harmóniu, pozitívny prístup, pohodu. Stimuluje intelekt a zbavuje auru negatívnej energie. Pomôže rozpoznať božstvo vo všetkom, a tak eliminuje predsudky. Workoholikov naučí zastaviť sa a vychutnať si radosť z práce a dosiahnutých výsledkov. Fialová a zlatá (žltá) sú oproti na farebnom kolese, a napriek tomu sa harmonicky dopĺňajú. V tomto jedinom krištáli môžete využiť chladné sily purpurovej noci a jasnú teplú silu slnečného dňa. Bude vám poskytovať ochranu na cestách cez neznáme krajiny a svojim svetlom vás bezpečene privedie späť.

Liečenie: posilňuje nervy, podporuje prísun kyslíka do tela, pomáha pri regenerácii, stimuluje mozgovú aktivitu, bojuje proti kôrnateniu tepien, proti demencii, hluchote a slepote, odstraňuje toxíny z tela (vo forme elixíru), upravuje metabolizmus, pomáha koži s červenaním a vlasom, stabilizuje DNA, výborný proti únave, malátnosti a boleniam hlavy

Účel v mágii: odpustenie, uvoľnenie, porozumenie, súcit, prijatie, čistenie aury, astrálne cestovanie

Numerológia: vibruje s číslom 4

Planéta: kombinácia planét patriacich citrínu a ametystu, Slnka a Neptúnu a Saturnu, hnutie New Age pripája k ametrínu planétu Pluto, rovnako ako planéty Merkúr, Neptún a Jupiter

Pri stálom nosení na tele, je potrebné ametrín čistiť raz týždenne pod tečúcou vodou. Nabíja sa na krištáli alebo na slniečku.

Dumortierit - "kameň reality"

Je receptívny kamienok patriaci elementu Voda.

Kľúčové slová: sila, vôľa, pokoj, nádej, mier

Čakry: hrdelná a otvára tretie oko

Je považovaný za kameň dobrej nálady, ktorý podporuje uvoľnenie a koncentráciu. Zvyšuje toleranciu voči druhým. Je vhodný pre ľudí, súžených stresom, ukľudňuje nervy a mierni, alebo lieči stresom podmienené problémy. Učí nás vidieť realitu takú, aká je a reagovať na ňu inteligentným spôsobom vo vlastnom mene. Robí náš život jednoduchší. Ustáli rozptýlenu myseľ a podporí systematickosť a cieľavedomosť, a tiež vieru a nádej. Prináša harmóniu do rodiny. Zvyšuje vnemy a pomáha pri spomienkach na minulý život. Je vhodný pod vankúš na noc, pre lepší oddych a tiež skvelý spoločník pri meditácii, vhodný k celkovej relaxácii. Vedie k harmónii a súžitiu s prírodou. Africkí domorodci si dumortierit veľmi cenili, lebo verili, že je zrodený z Vody. Keď sa nachádzal na povrchu, voda už nebola ďaleko. Spájali ho s podzemnou vodou. Pomenovaný je pravdepodobne po francúzskom paleontológovi E. Dumortierovi. Svojimi podobnými vlastnosťami, ako lapis lazuli, je to kameň rečníkov a pomáha pri konverzácii a tiež pri verejnom vystúpení pred publikom. Učí nás vyjadrovať a nájsť správne slová.

Liečenie: proti nachladnutiu, bronchitíde, ukľudňuje nervy, ztuhnutý zátylok, podráždený žalúdok, zvracanie, koliky, proti bolesti hlavy, na kŕčové žily, zbavuje závislosti na tabaku, alkohole, drogách, pomáha pri liečbe duševných chorôb, znižuje horúčky, pomáha ochladiť telo, pomáha pri chorobách so štítnou žľazou, proti hyperaktivite, je vhodný pre deti na zvýšenie imunity a pozornosti v každodennom živote

Účel v mágii: komunikácia, meditácia, práca s anjelmi a inými bytosťami, pomoc pri hľadaní

Numerológia: vibruje s číslom 4

Planéta: Neptún

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame na mesačnom svite, prípadne v miske s hematitom, alebo na ametystovej drúze.

Fluorit - "domov dúhy"

Fluorit je magický kameň vysoko nabitý pozitívnymi energiami, čistí, lieči a odstraňuje negatívne. Patrí elementom Vzduch a Voda.

Kľúčové slová: láska a mier, mágia

Čakry: solar plexus (žltý) srdcová (zelený), krčná (modrý), tretie oko a korunná (fialový, dúhový)

Tento krásny kameň pomáha s depresiou, čistí myseľ, mierni hnev. Pomáha človeku pochopiť. Jeho vysoko duchovná energia pomáha vývojovému procesu a dáva pocit splynutia s Univerzom. Zvyšuje a rozvíja IQ, učí nás pochopiť existenciu vyšších dimenzií. Prináša múdrosť a nalaďuje na Ducha. Zušľachťuje naše myslenie. Aj kvôli tomu ho často nazývajú Kameňom géniov. Dodáva potrebnú energiu a ochraňuje pred negatívnymi vibráciami a psychickými útokmi. Jasný fluorit prepája náš svet s vyššími sférami a pomáha pri komunikácii s duchmi a sprievodcami. Podporuje optimizmus a pozitívne myslenie, je vhodný pod vankúš pri ťažkých snoch. Je obdarený ochrannými energiami. Pomôže rozviť intuíciu a funguje aj proti škodlivým vplyvom elektrosmogu a geopatogénnych zón. Uvádza do rovnováhy ako telo, ducha, tak aj miesto. Pomáha pri rozhodovaní, zvyšuje kreativitu a zručnosti, zlepšuje duševnú a telesnú koordináciu a zlepšuje koncentráciu. Stabilizuje auru a odstraňuje blokády. Ak máte problém s písaním (textu), meditujte so žltým fluoritom na čakre solar plexus. Často sa využíva v magickej praxi. Od staroveku, kúzelníci a médiá používajú guličky vyrobené s fluoritu počas seansy a prognóz. Využívajú ich aj na meditáciu. Amulety chránia pred negatívnymi činmi druhých. Dievčatá nosia náramky pre získanie úspechu v láske a chránia ich pred hystériou. Fluorit pomáha v hľadaní harmónie so svetom. Prináša úspech a šťastie v osobnom živote. Je amuletom vedcov , tvorivých ľudí, médií a čarodejníc. Podľa legiend, bol fluorit "domovom dúhy", vďaka širokej škále farieb, ktoré sa miesia vedľa seba. Boli z neho vyrezávané sochy, amulety a talizmany na mnohých miestach po celom svete. V Egypte to boli scarabeovia, v Číne je známe rezbárstvo z fluoritu viac ako 300 rokov. Prirovnávali ho k ametystu. Starí Rimania verili, že pitie z fluoritovej nádoby zabraňuje opitiu. Plínius považoval tento kameň za vzácny. Ľudovo sa nazýva aj Kazivec.

Liečenie: v 18. Storočí bola zmes vody a práškového fluoritu používaná na zmiernenie príznakov ochorenia obličiek, fluorit posilňuje stavbu kostí, pomáha pri alergiách, proti zubnému kazu a zápalom ďasien (fluoritová voda), pomáha pri dýchacích problémoch, ochraňuje pred sennou nádchou, lieči infekcie, likviduje vírusy

Účel v mágii: ako žiarič energie na oltár, či quiju, prepája svety a pomáha pri komunikácii, pri astrálnom cestovaní, žltý fluorit je vynikajúci pri používaní kúzla na peniaze alebo pre úspešný výsledok, priláka bohatstvo do života, fluorit posilňuje vibrácie ostatných kameňov, prináša náhľad do minulých životov

Numerológia: vibruje s číslom 7 (múdrosť a viera), zelený fluorit vibruje s číslom 2 (družnosť a spolupráca), dúhový fluorit s číslom 8 (osobná sila a rozvoj), purpurový fluorit vibruje s číslom 77 ( celistvosť na všetkých úrovniach)

Planéta: Neptún, Venuša so Saturnom (záleží na farbe fluoritu)

Najsilnejší účinok: Mesiac v Blížencoch, Vodnárovi alebo v Panne

Fluorit vyžaduje pravidelné čistenie vodou a najlepšie je ho nabíjať vetrom, alebo vodou, najlepšie vonku na jasnom svetle dňa.


Girasol - "magický sen"

Tento kamienok spája v sebe energiu Mesiaca a patrí elementu Voda.

Kľúčové slová: pokoj, sny, láska

Čakra: sakrálna

Girasol je veľmi jemný a éterický kameň a jeho názov je odvodený z latinského "gyrare" - otočiť a "Sol" - slnko. Jeho energia je mäkká a upokojujúca. Podporuje lásku k životu a zrkadlí emócie. Vďaka tomu je vynikajúci pre vizualizácie, triezve snívanie a channeling. Zlepšuje komunikačné schopnosti, ktoré umožňujú slobodne hovoriť. Podporuje kreativitu, radosť a šťastie. Podporuje liečivé energie a toky, zvlášť u ľudí, ktorí sú blokovaní. Efektívne funguje aj v technikách diaľkového liečenia a v praktikách Reiki. Je kameňom Svetla. Pomáha objaviť vlastné Ja, prináša pokoj, lásku a očistu. Je vhodný pre senzitívnych ľudí. Obnovuje vzťahy a prináša oživenie sexuálnej túžby.

Liečenie: obzvlášť účinný pri metabolických poruchách, ako je diabetes, odstraňuje únavu a chronické stavy únavy, elixír z girasolu má všeobecné liečebné účinky

Účel v mágii: komunikácia, túžba, láska, posilňuje jasnovidecké schopnosti, kúzla na krásu

Numerológia: vibruje s číslami 3 a 9

Planéta: Mesiac

Girasol nemá vody nikdy dosť, preto ho môže prechovávať vo vode aj dlhší čas. Nemá rád prudké zmeny teplôt, ani priame slniečko, preto ho nabíjame za mesačného svitu, prípadne pri východe, čí západe slnka.

Čoho sa bojíme, to priťahujeme...
čomu sa bránime, to privolávame...
s čím bojujeme, to trvá...
na čo sa IBA pozeráme, to zmizne...
ako premýšľame, tak žijeme...


Granát - "symbol lásky"

Granát je kameň dodávajúci energiu a je spojený s elementom Oheň.

Kľúčové slová: čistota, priateľstvo a vernosť

Čakra: otvára cestu medzi základnou 1. čakrou a 7. korunnou čakrou, stimuluje celý čakrový systém

Je silne regeneračný kameň, ktorý prináša silu a vytrvalosť, pomáha tiež pri integrácii pravdy a spriaznení s vyšším Ja. Otvára myseľ láske a súcitu a privádza ľudí bližšie k sebe. Ak sa pridrží na treťom oku, môže tento kameň sprístupniť informácie z minulých životov. V dávnejších dobách sa granáty vymieňali medzi priateľmi, aby tak preukázali svoju lásku k sebe a aby sa uistili, že sa znovu stretnú. Granát zahŕňa energiu vášne, pravého priateľstva, vernosti, úspechu, sebavedomia, oddanosti, viery, konzistencie a pravdy. Kedysi dávno ľudia tvrdili, že pomôže nositeľovi odolať melanchólii a varovať pred zlými duchmi, najmä v noci zaháňal nočné mory. Granát dokáže inšpirovať a učí rozjímať. Je nápomocný a prospešný v oblastiach podnikania, nosí šťastie jeho nositeľovi, ako v pracovnom, tak aj v osobnom živote. Je obzvlášť vhodný pre ľudí, ktorých činnosť je zameraná na ľudí. Pomáha pri sťahovaní do nového mesta a poskytuje silu pri začiatkoch. Každá kríza je výzvou pre tento kameň. Snáď jeho najsilnejšou prednosťou je schopnosť pomôcť prekonať depresiu. Rozpúšťa zažité vzorce správania, ktoré už nie sú prínosné a revitalizuje, čistí a vyrovnáva energiu, prináša pokoj, alebo vášeň, podľa potreby. Odstraňuje zábrany, tabu a hnev. Posilní pud sebazáchovy v čase krízy, alebo extrémne náročných situácii, prinesie odvahu a nádej. Pokiaľ ide o lásku a sex, jeho silnou stránkou je zmyselná sexuálna energia. Pomáha v sexuálnej potencii a plodnosti, prináša sexuálnu príťažlivosť a uvoľňuje vášeň a lásku. Pomáha pri hľadaní skutočnej lásky. Je spojený so zvykom, dávať granáty k 2. a 6. výročiu manželstva. Je skvelým darom na Valentína, či k rôznym iným romantickým príležitostiam. Existencia granátu je sledovaná až do obdobia 3100 pred n.l., vtedy býval súčasťou sumerských šperkov a tiež starovekého Egypta. Osádzali ho do štítov, na spony a ďalšie predmety. Verilo sa, že prináša odvahu užívateľovi a prináša ochranu a úspech. Preto bol aj šťastným kameňom bojovníkov.

Liečenie: zmierňuje zápaly kože, reguluje krvný obeh, pomáha pri liečbe depresie, stimuluje látkovú výmenu, lieči poruchy chrbtice, čistí krv, srdce a pľúca, regeneruje DNA, pomáha vstrebávať minerály a vitamíny. V staroveku a stredoveku bola dôležitá symbolika farieb pri odporúčaní využitia jednotlivých kameňov. V prípade červených, boli považované za lieky na krvácanie všetkého druhu, ako aj pre zápalové ochorenia. Granáty sa nosili na zvýšenie telesnej sily, vytrvalosti . U mužov udžuje zdravý reprodukčný systém. U žien podporuje hormonálnu rovnováhu. Stimiluje celý čakrový systém.

Účel v mágii: sexuálna mágia, priateľstvo, pritiahnutie lásky do života, ochrana milovanej osoby

Numerológia: vibruje s číslom 2 (družnosť a priateľstvo)

Planéta: Mars

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame na slnku a tiež pri svite mesiaca, najlepšie pri Splne.

Heliotrop - "odvaha bojovníka"

Je to projektívny kameň slnečnej energie a života na zemi a viaže sa k elementu Oheň.

Kľúčové slová: šťastie, hojnosť, železná vôľa, vitalita

Čakra: koreňová, sakrálna a srdcová

"Krvavé" kamene nám pomáhajú získať osobnú silu, odvahu, vytrvalosť. Tieto kamene majú silné metafyzické vlastnosti a ich vibrácie pomôžu nájsť hlboký zmysel pre duchovné záležitosti. Ak pociťujete strach, energia z týchto kameňov vám dáva istotu čeliť voči problémom. Podporia sebavedomie a ochránia v nebezpečných situáciách.

Už v minulosti sa Heliotropu pripisovali mystické a magické vlastnosti. V stredoveku nosili čarodejnice šperky s týmto kameňom počas obradov, pretože verili, že zosilní vplyv magických slov a rituálov. Alchymistom pomáhal pochopiť tajomstvá vesmíru a využívali ho ako prostredníka medzi ľuďmi a priestorom. Majiteľ tohto nerastu získa veľké nadanie pre učenie cudzích jazykov, filozofie, psychológie a medicíny. Zároveň treba pamätať na to, že tento kameň bude slúžiť len tým ľuďom, ktorí sú pevne rozhodnutí o svojej profesií, povolaní a majú radi svoju prácu. Ten, kto sa nesústredí na svoju činnosť, sa Heliotrop neodporúča. Netoleruje rozhodenosť majiteľa a iba mu spôsobí ujmu, zlyhanie. Ťažko pracujúcim naopak pomôže dosiahnuť úspech, ale aj šťastie v láske. Astrológovia spájajú Heliotrop so Saturnom, Mesiacom a Venušou, pričom toto spojenie síl dodáva možnosti majiteľovi ovplyvňovať ľudí okolo seba. Vedci a filozofi môžu dosiahnuť vysokej intelektuálnej úrovne. Nosí sa ako ochranný a liečivý kameň. Krotí agresivitu a nervozitu. Povzbudzuje duchovnú očistu, intuíciu, schopnosť koncentrácie, životnú silu a posilňuje v nás súcit, ako aj intelekt. Táto energia pomáha čeliť výzvam okolo pojmu smrti a pomáha žiť viac v kontakte so zemou a jej energie.

Heliotrop pomôže byť verný sám sebe, aj keď ide do tuhého. Pomôže čeliť osamelosti a robiť zásadné rozhodnutia, naučí pozorovať, čo viete v svojom srdci, že je správne.

Liečenie: Heliotrop obnovuje fyzickú aj mentálnu rovnováhu, preto je univerzálnym všeliekom. Pomáha proti nedostatku železa a okrem toho zastavuje krvácanie, pri hemoroidoch a krvácanie z nosa, pri poruchách prekrvenia srdca a sluchových problémoch. Všeobecne sa používa proti zápalom, pretože posilňuje imunitný systém a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Odporúča sa nosiť na retiazke pri prvých príznakoch chrípky. Proti bradaviciam je najlepšie si ho prilepiť náplasťou na postihnuté miesto.

Mágia: využíva sa pri kúzlach na získanie majetku, financií a blahobytu, pretože priťahuje hojnosť a bohatstvo, je dobré ho umiestniť v pokladni, či do peňaženky, je vhodné s ním meditovať, uľahčuje spojenie s Božským Vedomím, pomôže získať odborné znalosti a zvýšiť tvorivosť, stimuluje snívanie a počas spánku je vhodné ho dať pod vankúš, pomáha rozvíjať intuíciu, v kombinácii s Vltavínom urýchli váš rast a s jaspisom mookaitom upozorní na nebezpečenstvo

Planéta : Mars

Numerológia : vibruje s číslom 1, 4 a 6

Umyť pod tečúcou vodou a nabíjame na slniečku.

Chalcedón - "rečnícky učiteľ"

Má receptívnu energiu a jeho element je Voda.

Kľúčové slová : mier, cestovanie, ochrana, šťastie a verbálna komunikácia

Čakry: 5. - krčná

Modrý chalcedón vyžaruje jemné energie, podporuje rovnováhu mysle, tela a ducha. Je to kamienok plný pokoja, prináša mier a ruší nepriateľstvo, hnev a podráždenosť. Pohlcuje negatívne energie a majiteľa učí láskavosti a štedrosti, jeho vibrácie zvyšujú nadšenie a pomáhajú v komunikácii a hľadaní správnych slov. Podporuje schopnosť počúvať a rozumieť. Posilní materinský pud a vzťahy. Už od staroveku bol populárny ako dekoračný kameň, do ktorého vyrezávali motívy božstiev, ako aj symboly Vody a Vzduchu. V 16. Storočí ho predpisovali proti ilúziám a fantáziám a odvracal aj čiernu mágiu. Ľudia, ktorí nosia chalcedón sú stále nadšení, sebavedomí a otvorení životným výzvam. Modrý chalcedón je ideálny amulet pri cestovaní , vďaka jeho ochranným vlastnostiam.

Liečenie: zvyšuje vstrebávanie minerálov, na poruchy štítnej žľazy, pomáha pri chorobách krku, hrtanu, pomáha pri koktaní, je skvelý liečite očí, kostí, sleziny, krvi a celého obehového systému

Krištál a chalcedón vám cez noc v pohári čistej vody vyrobia úžasný elixír.

Mágia: modrý chalcedón sa ukladá na západ v magickom kruhu, odráža psychické útoky a negatívne energie, používa sa proti nočným morám a odvracia čiernu mágiu, využíva sa pri mágii na zmenu počasia

Planéta: Mesiac

Numerológia : 9

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame v ametystovej geóde.


Chryzopras - "kameň zdravia"

Kľúčové slová: liečenie, láska, ochrana, nádej

Čakry: solar plexus a srdcová

Chryzopras má veľmi dlhú históriu. Prvýkrát bol opísaný pred viac ako dvoma tisíckami rokov rímskym učencom Plíniom, ktorý opisoval, ako bol fascinovaný jeho krásou a zlatou vnútornou žiarou. Jeho zelená aura ho spája s tradičnými liečiteľmi od staroveku, kedy bol spomenutý v Novom zákone, ako kameň v podmurovke vo svätom meste Jeruzalem. V stredoveku sa verilo, že žiari v tme. Nosili ho rabíni ale aj Alexander Veľký a Kleopatra verila, že jej pomôže udržať mladosť. Chryzopras bol posvätný kameň bohyne Bast. Fridrich Veľký uprednostňoval chryzopras pred inými kameňmi a o jeho prsteni sa tvrdí, že mu pomáhal vzlietnuť. Jeho láska obklopovať sa týmto kameňom zvýšili jeho hodnotu a prestíž. Chryzopras sa nachádza v stenách kaplnky sv. Václava v Prahe. V 18. storočí sa hovorilo, že zlodeji používajú tento kameň na to, aby sa stali neviditeľnými. Kameň prináša šťastie, mier, prosperitu a toleranciu. Nositeľovi odstráni negatívne myšlienky, zbaví ho podráždenosti a hnevu. Otvára a aktivuje srdcovú čakru, a tak umožňuje prijať seba samého. Prináša uvoľnený stav a pocity lásky a pravdy. Inšpiruje a zvyšuje kreativitu. Pomáha prekonať strach z tmy, položte si ho vedľa postele pre pokojný spánok. (Odporúčam vyskúšať, u každého človeka to môže byť inak.)

Liečenie: chryzopras má chladiace vlastnosti a preto sa používa na popáleniny a bolesti v krku, uvoľňuje napätie a vraj vie liečiť aj zlomené srdce, upokojí bolesti hlavy a podporuje emocionálnu rovnováhu, dodá nádej, radosť a urýchľuje hojenie rán, chryzopras vyrovnáva a ukľudňuje telo a obzvlášť stresom oslabené srdce, podporuje detoxikáciu,

Mágia: je spojený s duchmi prírody, meditácia s týmto kameňom pomôže spojiť sa s Matkou Zemou a ďalšími duchmi,

Planéta: Venuša

Numerológia : vibruje s číslom 3

Nedávajte chryzopras na slnko, vybledne mu farba!

Očistiť ho môžete pod tečúcou vodou a nabíjame na svetle, nie priamom slnku.

Karneol - "ohnivý ochranca"

Je projektívnym kameňom a jeho elementom je Oheň.

Kľúčové slová: odvaha, sila, sebavedomie, ochrana, mier, správne načasovanie

Čakra: oranžový - sakrálna, červený - koreňová

V dávnych rímskych dobách karneol vkladali do prsteňov, ktoré používali ako pečatidlá dôležitých dokumentov. Jedna z menej známych vlastností karneolu je, že sa horúci vosk naň nelepí. V starovekom Egypte boli hieroglyfické texty z Knihy mŕtvych vyryté na amulety z karneolu, čo malo zabezpečiť bezpečný priechod v posmrtnom živote. Bol to kameň tvaru a dizajnu a nosili ho najmä majstri architekti, aby dali najavo svoju hodnosť staviteľa. Na také isté účely ho využívali v Babylónii, tiež počas gréckej a rímskej doby. Vyryté boli doň často postavy Serapis a Isis, znamenajúce čas a Zem, alebo znamenia zverokruhu. Starovekí bojovníci nosili karneol okolo krku pre odvahu a fyzickú silu dobiť svojich nepriateľov. Alchymisti stredoveku ho používali ako kameň aktivácie. Hebrejci verili, že ochráni pred morom, zatiaľ čo Arabi ho používali na zastavovanie krvácania. John Schroder vyhlásil, že je dobré ho piť (vodu z neho) pre veselú myseľ, vyhostenie strachu, vytvorenie odvahy a ako ochranu proti všetkým jedom.

Dnes je karneol známy ako drahý kameň, ktorý prináša energiu odvahy, sebavedomia a sily. Pomôže nájsť duchovnú cestu ako aj chuť do života. Posilňuje zmysel pre realitu, koncentráciu a schopnosť riešiť problémy. Stabilizuje a je ideálny pre ukotvenie v realite. Podnecuje tvorivosť a chráni pred závisťou, hnevom a odporom. Motivuje predajcov, je kameňom prosperity a šťastia a vystavený na vašom pracovisku odháňa tlak spolupracovníkov. Je tradične známy, ako ochranca proti pádu muriva a ustráži aj domov pred krádežami, požiarmi, búrkami alebo nehodami.

Oranžový karneol prináša radosť a priateľstvo, podporuje náklonnosť, pocit spolupatričnosti.Karneol v odtieňoch karmínu kombinuje energie červenej a oranžovej. Je to farba vitality a sily, a to ako fyzickej, tak aj duchovnej. Pomáha prekonávať strach, vylepšuje sebadôveru. Prináša úspech, víťazstvo. Sú vynikajúce talizmany v mladých vzťahoch. Červený karneol prináša sebavedomie postavené na nebojácnosti. Odráža farbu vášne, energie a života. Je to veľmi silná farba - ohňa a krvi. Tmavo červené kamene vyjadrujú silné, hlboké city. Zvyšuje oddanosť.

Liečenie: detoxikuje od alkoholu a iných drog, celkovo zlepšuje zdravie, pomáha pri poruchách prekrvenia, kŕčových žilách, impotencii, reumatizme, prečisťuje krv a je nápomocný pri teplotách, podporuje chuť do jedla

Mágia: uzemnenie, sústredenie, pohľad do minulosti, spojenie s prírodou, čistenie negatívnej energie v priestore

Planéta: Slnko

Numerológia: vibruje s číslami  1, 2 a 5

Čistíme ho teplou tečúcou vodu a nabíjame na slniečku.


Jadeit - "kameň múdrosti a prosperity"

Jeho elementom je Voda.

Kľúčové slová: šťastie, prosperita, hlboká múdrosť, mier, dlhovekosť, láska

Čakry: srdečná čakra, ktorú otvára

Tento kamienok je symbolom pokoja a vyrovnanosti. Prináša pokojnú myseľ a uvoľňuje negatívne myšlienky. Zmierňuje strach a úzkosť. Pomáha pri spoznávaní seba samého ako duchovnej bytosti a podporuje sebarealizáciu. Už viac ako tisíc rokov je jadeit uctievaný, lebo sa verí, že prináša dlhovekosť a šťastie. Učí vidieť a cítiť pravdu vo všetkých situáciách. Pomáha spomenúť si na svoje sny a preto je vhodné vkladať ho na noc pod vankúš. Darovaný jadeit vyjadruje lásku a oddanosť a zvyšuje plodnosť a sexuálnu výkonnosť.

Pomôže naladiť sa na potreby druhých a dá nahliadnuť do ich problémov. Učí dôvere, samostatnosti a sebestačnosti.

Vyskytuje sa v rôznych farbách, no najčastejšie v zelenej. Práve to je farba, ktorá upokojuje nervový systém a reprezentuje život a rast . Uľahčí nositeľovi vyjadriť lásku. Spájaný je s Archanjelom Rafaelom, anjelom liečenia a lásky.

Liečenie: jadeit spolu s nefritom sú kamene, ktoré zbavujú telo kŕčov, ukľudňujú a podporujú zdravý spánok, sú účinným prostriedkom proti chorobám močového mechúra (prikladať na oblasť mechúra a ľadvín), dobré sú aj na migrény, žalúdočné problémy, chrípku, žltačku a hoja aj opary, posilnia srdce, pomáhajú pri detoxikácii, pomáhajú proti neplodnosti a mierna pôrodné bolesti, vyskúšať treba aj, či pomáhajú pri úzkostných snoch ( položiť pod vankúš)

Mágia: chráni pred zlými duchmi, rozvíja magické schopnosti, vedomosti magického procesu a pomôcok, môže byť použitý aj ako magický amulet, očisťuje, chráni, prináša múdrosť a priťahuje bohatstvo

Planéta: Venuša

Najsilnejší účinok: Mesiac vo Váhach alebo v Býkovi

Čistíme ho tečúcou vodou a nabíjame v ametystovej drúze.

Chryzokol - "kameň slobody"

Je spojený s elementom Zem.

Kľúčové slová : krása, láska, harmónia, prírodné zákony

Čakry: 5. čakra - krčná

Spája sa s pokojom, mierom a harmóniou. Ak ho máte doma, vyháňa negatívne energie a prináša dobré vzťahy. Podporuje tvorivosť a osobnú silu. Pomáha prekonávať fóbie a motivuje. Priťahuje tiež prosperitu a šťastie. Poskytuje veľkú vnútornú silu a udržuje jasnú myseľ. Podporuje v nás vedomie spolunažívania s prírodnými zákonmi.

Liečenie: chryzokol všeobecne posilňuje obranyschopnosť organizmu a predchádza tak infekciám, obzvlášť pomáha pri horúčke, bolestiach krku, lieči štítnu žľazu a uvoľňuje stuhnutý krk, používa sa pri liečení vredov, drobných popálenín, nedostatočnej pigmentácii kože a pri rednutí kostí

Mágia : pomáha pri meditácii, uvoľňuje a harmonizuje, prináša bezpodmienečnú lásku, aktivuje ženské vlastnosti, otvára tretie oko

Numerológia: vibruje s číslami 4 a 7

Čistíme ho pod vlažnou vodou a nabíjame na ametystovej drúze, alebo na svetle. Nie na priamom slnku!


Býčie Oko - "vitálna energia"

Je projektívny kameň a jeho element je Zem.

Kľúčové slová: energia, ochrana, znovuvyváženie

Čakra: hlavne koreňová, ale aj tretie oko

Tento slnečný kameň pomáha nájsť nanovo rovnováhu počas ťažkých období v živote a dodá silu, energiu, pri ktorej sa dokáže človek postarať sám o seba. Uzemní a podporí sebavedomie a vystupovanie. Zlepšuje náladu a povzbudzuje k optimizmu. Prináša vieru a úspech v osobnom i pracovnom živote. Je kameňom, ktorý ochraňuje aj pred čiernou mágiou, očarovaním a uhranutím. Odráža negatívne energie a je skvelý spoločník pri cestovaní. Stimuluje sebaúctu, túžbu po úspechu a zveľaďuje majetok. Pomáha pri verejných vystúpeniach, pri skúškach a prezentáciach, či rokovaniach. Býčie oko prináša motiváciu a povzbudenie, aj sexuálne.

Liečenie: kedže patrí medzi kamene "oka" , je výborný na oči, bolesti hlavy a migrény (prikladá sa na čakru tretieho oka), trávenie, zlomeniny, zlepšuje telesnú silu

Účel v mágii: proti uhranutiu, ochrana, peniaze, uzemňovanie, veštenie, mágia

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame, keďže je "slnečný" kamienok, dlho na slnku, alebo aj pri Splne.


Labradorit - "kameň duchovného prebudenia"

Tento kamienok rezonuje s energiou archanjela Rafaela a jeho element je Voda.

Kľúčové slová: duchovná múdrosť, intuícia, mystika

Čakra: tretie oko

Labradorit pomáha odhaliť duchovný osud v nás, stačí sa naň pozrieť, na jeho nádherné farby, ktoré sa lomia ako záblesk svetla v temnote. Nielen, že odhaľuje cestu, ale aj pomáha rozvíjať racionálne využiť psychické schopnosti tak, aby neboli zneužívané. Toto sa často deje počas snenia, kedy sme schopní viac prijímať informácie zvonka. Reprezentuje "chrám hviezd", prináša jasnosť myslenia a múdrosť iných svetov a vesmírov. Je veľkým pomocníkom pri rozvíjaní schopnosti vidieť auru. Podporuje silu vôle a pocit vnútornej hodnoty. Pomáha intelektuálne myslenie spojiť s intuíciou. Inšpiruje a prináša originálne nápady. Zvyšuje vytrvalosť a koncentráciu. Je vhodný pre študentov v čase skúšok a pre tých, ktorí sú náchylní na prepracovanie.

Liečenie: je vynikajúci pomocník pri chudnutí, vyrovnáva a reguluje metabolizmus, je dobrý proti reume, posilňuje pečeň a ľadviny, stabilizuje krvný obeh a znižuje príliš vysoký krvný tlak, je dobrý pre všetko svalstvo a pre medzistavcové platničky

Mágia: rozvíja a otvára tretie oko, odkláňa nežiadané energie od aury, slúži ako ochranný štít, pomáha pri channelingu a pri astrálnom cestovaní, učí vidieť auru

Planéta : Mesiac

Numerológia: vibruje s číslami 6 a 7

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame na mesačnom svite.

Lepidolit - "kameň znovuzrodenia"

Jeho energia je receptívna a element je Voda.

Kľúčové slová: mier, spiritualita, ochrana, antistres, láska

Čakry: 4. čakra srdca, 5. krčná, 6. tretie oko a tiež 7. korunná

Lepidolit bol pôvodne nazývaný "lilalit"(kvôli jeho farbe), keď ho prvýkrát objavili v 18. Storočí. Je kameňom znovuzrodenia, vhodný pre prechody v živote. Prináša pokoj, dôveru a prijatie, tým znižuje stres a depresie. Používa sa na zastavenie posadnutých myšlienok, zmierňuje malomyseľnosť. Je kameňom prechodu, pretože pomôže pri prechode z jedného života do druhého, prejsť zármutkom, alebo citovými problémami, pomáha pochopiť odchod z fyzickej formy a vstup do duchovného sveta. Energia lepidolitu je upokojujúca, osviežujúca, priam sentimentálna. Tým dopomáha k otvorenosti, úprimnosti a stimuluje pud sebazáchovy. Je silným ochranným amuletom proti nočným morám. Účinne pohlcuje aj elektromagnetický smog. Lepidolit obsahuje lítium a je veľmi krehký.

Mágia: astrálne cestovanie, podporuje spiritualitu, prilákanie šťastia, prináša pokojné sny, odháňa duchov a očisťuje staré domy a priestory od negatívnych entít a energií, pomáha komunikovať s duchovnými sprievodcami a anjelmi

Liečenie: posilňuje imunitu, regeneruje DNA, mierni alergie, vyčerpanie, epilepsiu a Alzheimerovu chorobu, je antioxidantom a je vynikajúci pri menopauze, najmä ako elixír, odstraňuje bolesti, závislosti, únavu, lieči nervy, stres, stuhnuté svaly, vrásky, používa sa na vyhľadanie energetickej blokády

Numerológia: vibruje s číslom 2 a 6

Nečistite ho nikdy slanou vodu, mohol by sa rozpadnúť.


Krištáľ - "Energizér a zosilňovač"

Jeho energia je receptívna i projektívna a elementmi sú Voda i Oheň.

Čakra: korunná čakra, harmonizuje všetky čakry

Kľúčové slová: ochrana, liečenie, sila, jasné myšlienky, čistota srdca, láska, prebudenie

Najsilnejší, všestranný liečivý kameň. Odvádza negatívnu energiu všetkého druhu, neutralizuje žiarenia, vrátane elektromagnetického smogu . Spája fyzickú dimenziu s mysľou. Zvyšuje psychické schopnosti, čistí a posilňuje orgány a jemnohmotné telo. Zvyšuje energiu ostatných kameňov. Symbolizuje energiu a pomáha ľuďom sústrediť sa na úlohu. Číry krištáľ pomôže skĺbiť emocionálne potreby a túžby. Pomôže nájsť sebavedomie. Symbolizuje ducha a intelekt. Posilňuje vôľu a pomáha zvládnuť všetky životné výzvy. Podporuje harmóniu medzi ľuďmi.

Mágia: je výborný na výrobu kyvadiel, používa sa predovšetkým k vešteniu (krištálové gule), pri magických rituáloch sa používa ako zosilňovač, nosí si pri sebe, alebo sa kladie na oltár, 13 krištálov (reprezentuje lunárny rok) alebo 21 krištálov znázorňujúcich 13 splnov + 8 rituálov sviatkov sa používa k hmotnej konštrukcii magického kruhu, v ktorom sa vykonávajú obrady a rituály, používajú sa pre ochranu a obranu, umiestnený pod vankúšom dodáva psychické impulsy v podobe snov, bol považovaný za ľad a preto sa používal aj k privolávaniu dažďa, súčasní vyznávači kultu Wicca nosia krištál v kombinácii so striebrom počas rituálov Splnu a pretože je symbolom Bohyne, umiestňuje sa na oltár, tento kameň zosilňuje modlitby, priania a pozitívne vizualizácie

Liečenie: posilní auru, pomáha krvnému obehu, lieči závraty, bolesti popálenín a pľuzgierov, kožné problémy, poruchy obličiek, pomáha aj pri nadváhe, sv. Hildegarda radila prikladať na slniečku ohriaty krištál pri očných problémoch a pri zhoršovaní sa zraku, ako pri poruchách štítnej žľazy, liečivé účinky má aj pitie krištálovej vody, pomáha pri nevoľnostiach, ako aj pri srdečných problémoch

Planéta: Slnko a Mesiac

Najsilnejší účinok: Mesiac v Levovi alebo v Rakovi

Čistí a nabíja sa sám ale má rád slniečko.

Ruženín - "Vibrácie lásky"

Jeho energie je receptívna a element Voda.

Kľúčové slová: láska, mier, pokoj, hojenie, mladosť

Čakra: srdcová

Ruženín stelesňuje vibrácie lásky, je kameňom mieru a upokojujúcich energií. Podporuje emocionálne uzdravenie a pomáha liečiť problémy vo vzťahoch. Pri nosení na tele vysiela mäkké sladké energie, ktoré rezonujú v aure a aj v celej miestnosti, či priestore, kde sa nachádza. Prináša šťastie a lieči negativitu, ako je hnev a nenávisť. Kamene ruženínu podporujú všetky druhy lásky, vrátane seba-lásky, a tým lieči depresie. Otvára dušu plnú krásy. Pomáha nájsť spriaznenú dušu a priťahuje láskavých ľudí.

Legenda hovorí, že Amor priniesol ružový kremeň na Zem v nádeji, že rozšíri lásku, teplo a vášeň.

Mágia: rituály a kúzla lásky, na prilákanie láskyplného vzťahu, častým magickým talizmanom a rituálnym predmetom pre milostný rituál je ruženín v tvare srdca

Liečenie: má upokojujúci účinok na srdiečko, liečivo pôsobí aj v oblasti nosa, čela a tiež na hrubé črevo, prikladá sa na modriny, jazvy, aby sa rýchlejšie hojili, stačí prechádzať tromlovaným kamienkom cez ne, odporúča sa aj pri migréne, veľký ruženín pri počítači chráni pred škodlivými účinkami žiarenia, umývanie sa v ruženínovej vode pomáha pokožke udržať mladistvý vzhľad

Planéta: Venuša

Numerológia: vibruje s číslom 5

Kamienok očistíme pod prúdom vlažnej vody a nabíjame na svetle. Nie na priamom slnku!

Prehnit - "Mystický hľadač pravdy"

Má projektívnu energiu a jeho element je Voda.

Kľúčové slová : pravda, úprimnosť, snívanie, nový priatelia, duchovný rast, najvyššie dobro

Čakra: solar plexus , srdcová a stimuluje tretie oko

Prehnit je kameňom snívania a spomínania. Prináša do života nové veci, nových priateľov a násobí energiu a posilňuje energetické polia. Pomáha pamätať si sny a ukazuje cestu k duchovnému rastu prostredníctvom zasvätenia do božskej energie, cestou najvyššieho dobra. Zvyšuje schopnosti predpovedať a prorokovať, používa sa ako kameň vízií, čo dobre funguje pri meditáciách, pre prístup do vyšších úrovní vedomia. Prehnit je kameňom bezpodmienečnej lásky a učí ako žiť v harmónií s prírodou a živlami. Prináša vnútorné poznanie a umožňuje byť vždy pripravený. Je vhodný pre hyperaktívne deti. Zmierňuje nočné mory, ťažké sny a fóbie, prináša mier a ochraňuje na všetkých úrovniach. Zvyšuje životnú silu.

Prehnit je minerál nazvaný po svojom objaviteľovi, holandskom plukovníkovi a minerálogovi Hendrikovi von Prehn (1733 - 1785) a prvýkrát bol opísaný v roku 1789.

Mágia: pomocník pri veštení budúcnosti, tiež ako ochranný kameň divinačných pomôcok, pomáha pri mágii hľadania správnej cesty a priateľov, vhodný k meditáciám a astrálnej projekcii, stimuluje tretie oko, priťahuje šťastie, pomáha pri komunikácii s duchmi, kombinovaný s obsidiánom zvyšuje svoje účinky

Liečenie: je dobrý na chudnutie, pomáha liečiť dnu, chudokrvnosť a problémy s obličkami a močovým mechúrom

Numerológia: vibruje s číslom 7

Planéta: Mesiac

Prehnit je veľmi odolný proti poškriabaniu. Obsahuje hliník, vápnik, kremík a stopy železa.

Čístíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame pri mesačnom svite.


Záhneda - "Kameň pre šťastie"

Jeho energia je receptívna a element Zem a Vzduch.

Kľúčové slová: uzemnenie, financie, ochrana, spolupráca, šťastie

Čakry: koreňová a sakrálna

Záhneda je jedným z najefektívnejších uzemňovačov. Nezvyčajná energia, ktorá transformuje kremeň na záhnedu, umožňuje vidieť podstatu vtelenej existencie ako cesty duchovnej radosti. Pomáha usadiť sa a rieši nezhody medzi ľuďmi. Pomáha skúmať vzťah so životom, jeho hodnotový systém a vnútorný význam. Spája nás s najvyšším Ja. Zmierňuje strach a zvyšuje bezpečnosť a ochraňuje tým, že učí prijať fyzické telo. Učí opustiť všetko, čo už neslúži, alebo v živote nie je treba. Je pomocníkom v ťažkých časoch. Dokáže vytvoriť silný ochranný štít proti negatívnym energiám. Záhneda je efektívna pri komunikácii, rozpustí emocionálne a komunikačné bloky a pomáha nájsť inšpiráciu, silu a motivuje. Prináša šťastie aj v podnikaní a financiách, umožňuje robiť dobré rozhodnutia, podporuje praktické myslenie. Pomáha si spomenúť na sny.

Záhneda je národným drahokamom v Škótsku, kde ju volali Cairngorm, poľa hôr, kde ju pôvodne našli. Význam záhnedy bol posvätný, verili, že vie odvrátiť smolu. Po stáročia bol využívaný ako ochranný kameň, a aj preto si ho nosili sebou vojaci do vojen. Starí Rimania ho považovali za smútočný kameň, pretože pomáhal prekonávať smútok.

Mágia: uzemňovanie a ochrana pri magických rituáloch, ukazovateľ hroziaceho nebezpečenstva - tmavne, vytvára silné aurické pole, tromlované a leštené kamene sa používajú na veštenie ako runy, záhneda chráni tarotové karty pred negatívnymi energiami

Liečenie: zmierňuje kŕče a bolesti, užitočná pri problémoch s chrbtom, pri infekciách, poruchách krvného obehu, pri ochabnutí väzivového tkaniva a pri počiatočných štádiách nádorových ochorení, keď sa nosí na retiazke, pomáha uvoľniť stuhnutú šiju, zmierňuje zubný kaz, znižuje horúčky, lieči posadnutosť a závislosť, detoxikuje

Planéta: Pluto

Numerológia: vibruje s číslami 2 a 8

Záhnedu môžeme očistiť dlhším kúpeľom vo vlažnej vode, v slanej morskej vode ( do vody pridáme morskú soľ) alebo k nemu pridáme krištáľ. Nabíjame na nepriamom slniečku alebo na ametystovej drúze.


Rutil v krištáli - "Venušine vlasy"

Jeho energia je projektívna a element Oheň a Voda.

Kľúčové slová: sila, liečenie, láska, energia

Čakry: solar plexus pre akumuláciu energie, čakra krku pre fungovanie štítnej žľazy, srdcová pre získanie energie a duchovna

Rutil v krištáli, nazývaný aj sagenit, alebo Venušine vlasy, či Amorove šípy, je svetlo pre dušu. Podporuje duchovný rast, čistí a oživuje aura, teda odvádza negatívnu energiu. Podporuje odpustenie na všetkých úrovniach. Je považovaný za kameň pravdy, podporuje sebarealizáciu tým spôsobom, že pomáha nájsť pravdu o našom vlastnom bytí, poslaní a osude. Učí lepšie pochopiť seba samého, rovnako, ako ostatných. Chráni pred zlými silami, klamstvami a podporuje duchovný rast. Podporuje negatívne vplyvy z minulých životov.

Meno kremeň a rutil pochádza zo saského slova "querklufterz", čo znamená "rudy" a latinského slova "rutilus", čo znamená červený. Bol používaný ako drahý kameň ozdobných a náboženských predmetov po tisíce rokov.

Inklúzie rutilu posilňujú metafyzické vlastnosti krištáľu. Vzhľadom k tomu, že kremeň je veľmi silný a univerzálny metafyzický kameň, táto kombinácia naozaj dáva mocný nástroj pre duchovné a liečebné účely. Zmierňuje depresie, otvára nové cesty v živote, zosilňuje kreativitu, zvyšuje porozumenie v ťažkých situáciách. Funguje ako energizér. Vraj vie prilákať lásku a prispieť k stabilnému existujúcemu vzťahu. Pomáha ochraňovať tých, ktorí žijú v mestách a osamelé deti. Je dobrý v časoch krízy.

Mágia : používa sa pri veštení, astrálnom cestovaní, chráni pred psychickým útokom, lieči minulé životy, integruje životnú silu do tela, práca so snami, odvrátenie nežiaducich magických činov, na kamennom oltári zvyšuje účinky magických rituálov, pomáha kontaktovať anjelov strážnych, zvyšuje telepatické schopnosti a jasnozrivosť

Liečenie: pomáha s ochorením dýchacích ciest, depresie, únava, regenerácia tkanív, imunitný systém, vstrebávanie živín

Planéta: Slnko a Mesiac

Numerológia: vibruje s číslami 1 a 4

Čistíme pod tečúcou vlažnou vodou a nabíjame buď na slniečku alebo pri mesačnom svite.

Kalcit - "Kameň mnohých farieb"

Je veľmi silný kameň s pozitívnou vibráciou.

Kľúčové slová: radosť, energia, kreativita, liečenie, čistenie, omladenie, revitalizácia, znovuzrodenie

Všeobecne platí, že kalcit je silný zosilňovač energie a čistiaci kameň, ktorý odstraňuje naukladanú negatívnu energiu v miestnosti, v tele a "vyprace" staré energetické vzorce a zvýši osobnú motiváciu. Zvyšuje duševnú bystrosť, pamäť a schopnosť učiť sa. Podporuje vnútorné sústredenie a podporuje potrebu harmónie.

Kalcit je pomenovaný z gréckeho slova "chalix", čo je slovo pre vápno. Nachádza sa v prírode vo viacerých podobách a farebných odtieňoch.

Oranžový kalcit pomáha spájať duchovný svet s fyzickým telom, zvýšiť kreatívne nápady a odstrániť depresiu. Odstraňuje strach a fóbie s ním spojené. Rozpúšťa problémy, ktoré stoja v ceste k úspechu. Má silné energizujúce vlastnosti a stimuluje sexualitu. Je známy ako "minerálne" afrodiziakum.

Čakra: základná a sakrálna

Mágia: pomáha upokojiť myseľ, očisťuje negatívne energie a urýchľuje duchovný vývoj, je dobrý pri učení a dodáva inšpiráciu

Liečenie: reprodukčný systém a žlčník, imunitný systém, tlmí, prípadne lieči nervove podmienené choroby a pôsobí pozitívne na centrálnu sústavu, účinnejším pre liečenie je zelený kalcit

Numerológia: vibruje s číslom 5

Zelený kalcit prináša úspech, prosperitu a hojnosť. Pomáha povzbudzovať vyjadrovanie svojich pocitov. Zlepšuje intuíciu a psychické schopnosti. Je kameňom prejavu a je pomocníkom pre záhradkárov. Položte zelený kalcit k svojej rastlinke a ona bude prijímať jeho energiu a prekvitať.

Čakra: srdcová

Mágia: zelený kalcit pomáha priťahovať peniaze a prosperitu, účinný rituál je pálenie zelenej sviečky a okolo nej rozmiestniť zelené kalcity na krátku dobu vždy ráno

Liečenie: stimulácia imunitného systému, infekcia pľúc, hrdla a dutín, prekonávanie závislostí a kompulzívnej poruchy, má chladiacu energiu, preto je vhodný aj pri teplotách, na popáleniny a zápaly

Planéta: Venuša

Rodonit - "Ružový poklad"

Jeho energia je projektívna a elementom je Zem a Oheň.

Kľúčové slová: láska, relax, sebavedomie, liečenie, ochrana

Čakra: sakrálna a srdcová

Rodonit je zložené slovo z gréčtiny "rhodon", čo znamená ružová alebo ruže. I keď keltské slovo "rhod" znamená kolo. V staroveku sa používal ako talizman na cestu, hovorilo sa, že varuje pred hroziacim nebezpečenstvom tak, že sa rýchlejšie rozbúcha srdce. Známy je už čias Byzantskej ríše. Za starých čias, na Urale v Rusku bol rodonit často nájdený v hniezdach orla a preto, začali aj oni vkladať rodonit do vlastných postelí, v nádeji, že ich deti vyrastú a budú silné a bystrozraké ako veľké orly. Rusko a Massachusetts uznávajú rodonit ako národný a štátny drahokam. Inak sa nachádza po celom svete.

Je to kameň lásky a pomáha pri riešení problémov vo vzťahu. Odstraňuje hnev a zlosť, je zameraný na vyváženie emócií, pocitov, ktoré pramenia z lásky. Učí odpúšťať a prináša vnútorný mier. Odráža negatívne energie a liečitelia ho používajú pri svojej práci ako spoločníka.

Mágia: talizman z tohto kamienka priťahuje hmotné statky a chráni majetok, náramok nosený na ľavej ruke odháňa lenivosť a rozširuje schopnosti, talent, inšpiráciu, pomáha tiež rodinný amulet, stráži domáci krb pred hádkami a škandálmi, je vhodný ako svadobný dar,

Liečenie: posilňuje srdce, dýchacie cesty a kosti, hojí malé rany a ľahké popáleniny, keď sa prikladá na postihnuté miesto, zastavuje krvácanie z nosa a neutralizuje jed prenesený hmyzom, zmierňuje bolesti spojené s poraneniami

Planéta: Jupiter

Čistíme ho pod tečúcou vodou a nabíjame na slniečku.


Sodalit - "Rovnováha srdca a hlavy"

Jeho elementom je Vzduch.

Čakra: čakra hrdla a tretie oko

Kľúčové slová: komunikácia, priateľstvo, pravda, vyššie poznanie

Hovorí sa, že najdlhšia vzdialenosť , ktorú kedy budeme musieť prejsť, je cesta od hlavy k srdcu. To je dar sodalitu. Uprace duševný zmätok a obnoví vnútorný pokoj. Posilní silu mysle nad telom. Odstraňuje strach a pocit viny lepšie než ktorýkoľvek iný kameň. Podporuje učenie, komunikáciu a múdrosť. Pomáha v partnerstve a vo vzťahoch. Je to čarovný kameň pre tvorivých ľudí. Meno sodalit pochádza z gréckeho slova sódy a lithos, čo znamená soľ a kameň, pretože obsahuje veľa soli. Objavený bol v roku 1891 v Kanade, počas návštevy kráľovskej rodiny, ktorý vyniesol sodalitu prezývku " Modrá princezná". V minulosti bol často zamieňaný s lapisom lazuli a veľa okrasných predmetov, označených ako vyrobených z lapisu, boli v skutočnosti zo sodalitu.

Je vynikajúci pomocník spisovateľov, podnikateľov, učencov, psychológov a filozofov.

Kamienok čistíme pod vlažnou tečúcou vodou a nabíjame na mesačnom svite.

Pomáha eliminovať elektromagnetické znečistenie a preto je vhodné umiestniť ho na počítač.

Mágia: komunikácia, tvorivosť, posvätné zákony vesmíru, vhodný pre hlboké meditácie alebo šamanské cesty, pretože pomáha zapamätať si videné scény a symboly

Liečenie: pomáha pri znižovaní stresu, reguluje krvný tlak, riadi zadržiavanie vody v tele, posilňuje hydratáciu buniek, čistí krv a telo a pomáha pri nespavosti, a tiez pri nedostatku vápnika a problémami s ním spojené

Planéta: Venuša

Numerológia: vibruje s číslom 4

Obsidián vločkový - "Kameň mágov a vedcov"

Jeho energia je projektívna a element Zem a Oheň.

Kľúčové slová: proroctvá a veštby, pokoj, rovnováha, čistota, uzemnenie, mier, ochrana

Čakra: základná a tretie oko

Všeobecne platí, že obsidián je veľmi uzemňujúci a ochranný kameň. Používa sa ako čistič negatívnych energií, pomáha odstrániť negativitu v oblasti životného prostredia, ale aj osobných emócií, ako je hnev, žiarlivosť, nenásytnosť a zlosť. Uvoľňuje energetické blokády. Vločkový obsidián lieči staré karmické vzorce a pomáha pri skúmaní škodlivých myšlienok. Podporuje pocit pokoja a vnútorného sústredenia. Šamani často používajú tento kameň ako silný talizman na odvrátenia zla. Prináša šťastie a lieči, má tajomné, mystické a metafyzické sily. Pripomína nám, že narodenie a smrť sú súčasťou nášho života a sú neustále prítomné. Je jedným z najstarších kameňov na našej planéte.

Nachádza sa v oblastiach so sopečnou činnosťou a je výsledkom lávy, ktorá príde do styku s vodou a rýchlo stuhne. Tento proces je výsledkom sklenenej textúry tohto kameňa a preto sa volá aj Sopečné sklo.

Obsidián absorbuje hnev, upokojuje a pomáha nám vidieť do budúcnosti, môže privolať vízie a sny. Očisťuje dušu a bojuje za pravdu, ktorá odhaľuje ego. Lieči plachosť a bojazlivosť . Pomáha znášať ťažké časy a situácie a vraj aj pri platení dlhov a preto ho mnohí nosia kvôli tomu.

V dobre kamennej bol obsidián používaný na výrobu nožov a hroty šípov. Dokonca aj po rozvoji železných predmetov, zbrane z obsidiánu boli oveľa ostrejšie ako kovové, i dnes sa používa na výrobu chirurgických nástrojov. Súčasný názov dostal v starom Ríme, podľa legionára Obsiusa. Podľa starých legiend, pomáhal svojmu majiteľovi zhromažďovať vedomosti . To je dôvod, prečo sa z neho vyrábali aj písacie potreby. Belosi si mysleli, že obsidiány sú kusy pazúrov diabla.

Mágia: používa sa v ochranných rituáloch, pri veštení, vyrábajú sa z neho veštecké zrkadlá, pomáha pri práci s minulými životmi a karmou

Liečenie: pomáha pri šoku, účinne pôsobí na žalúdok a črevá, tlmí zažívacie problémy spojené so stresom

Planéta: Saturn

Numerológia: vibruje s číslom 8

Čistíme pod tečúcou vodou, alebo v pohári s vodou a nabíjame na slniečku.

Sokolie oko - "Kameň uzemnenia"

Sokolie oko je v podstate modrá varianta Tigrieho oka, má projektívnu energiu a jeho elementom je Voda.

Kľúčové slová: uzemnenie, meditácia

Čakra: solar plexus, tretie oko, krčná čakra

Starí Egypťania používali Tigie oko na prenos sily boha Slnka Ra na vytvorenie materiálneho úspechu. Tigrie oko kombinuje energie Slnka a Zeme, ktoré pomáhajú vytvoriť vysoko vibračný stav, ktorý uzemňuje a čerpá duchovnú energiu.

Sokolie oko pomáha pri depresii a zachovať si nadhľad. Prináša šťastie. Ruší blokády negatívnych energií z minulých životov.

Mágia: peniaze, ochrana, odvaha, energia šťastia, veštenie, hľadanie pravdy, meditácia v kamennom kruhu

Liečenie: posilňuje zrak (na každé oko si prikladáme vždy jeden mierne ohriaty kameň), zmierňuje bolesti hlavy a migrénu (prikladáme na čelovú čakru), brzdí toky energií v tele, čím pomáha pri hormonálnych poruchách a nervozite

Planéta : Mesiac

Numerológia: vibruje s číslom 7

Najsilnejší účinok: Mesiac v Levovi

Sokolie oko čistíme vodou a nabíjame na horskom krištáli alebo v ametystovej geóde, znesie aj Slnko, je citlivý na kyseliny!